\\r\\n

Šiais metais, nuo rugpjūčio 27 iki rugsėjo 7 dienos, kartu su Jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ organizavome tarptautinę savanorystės stovyklą  "CYVA04", vykusią Dzūkijos nacionaliniame parke. Savanorystės stovykla - yra neįtikėtina proga jauniems žmonėms, norintiems įgyti tam tikrą patirtį kitoje šalyje, aktyviai dalyvauti priimančiosios šalies saugomų teritorijų tvarkyme, padedančiame išsaugoti gamtines vertybes. Ši patirtis apima darbą gamtoje, gyvenimą kartu su stovyklos dalyviais bei galimybę tobulėti tiek asmeniškai, tiek profesionaliai.

Stovyklos tikslas - įgyvendinti gamtos atkūrimo veiklą parko teritorijoje. Šeši savanoriai iš Italijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Japonijos, kuriuos koordinavo Adriana D‘amato, EST savanorė ir stovyklos grupės vadovė, prisidėjo prie didžiausios saugomos teritorijos propagavimo ir išsaugojimo Lietuvoje.

Veikla

Savanoriai tiesiogiai dalyvavo gamtotvarkos darbuose ir padėjo parko darbuotojams išvalyti teritoriją aplink Ornitologijos centrą bei pjauti krūmus Nemuno upės saloje prie Merkinės. Taip pat sutvarkė aplinką prie bitininkystės muziejaus Musteikoje, iškasė invazines augalų rūšis Stėgalių gamtiniame komplekse ir tvarkė atviras kopas Čepkelių rezervate. Kiekvienoje veikloje visada lydėdavo ir išsamiai papasakodavo apie veiklos reikšmę Dzūkijos NP gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė. Didelį įspūdį savanoriams paliko Parko pristatymas lankytojų centre Merkinėje bei retųjų augalų kolekcijos pristatymas Liškiavoje. Darbo apimtys buvo subalansuotos, todėl savanoriai turėjo galimybę pasimėgauti ekskursijomis po darbo, pavyzdžiui, Druskininkuose.

Laisvalaikis

Laisvalaikio metu, po darbo savanoriai galėjo skirti šiek tiek laiko sau - skaityti knygą ar tiesiog atsipalaiduoti, kartu žaisti žaidimus ar mėgautis pirties "gydymu" bei šuoliais į Grūdos upę. Savaitgalį savanoriai turėjo galimybę aplankyti Vilnių, mėgautis tuo metu festivalyje "SOSTINĖS DIENOS" vykstančiais koncertais bei renginiais. Sekmadienį išsinuomoję baidares, praplaukė Grūdos upe. Tai buvo nepakartojamų įspūdžių ir patirčių žygis.

Įžvalgos

Savanorių grupė buvo nevienalytė, tačiau vientisa. Nepaisant akivaizdžių kultūrinių skirtumų ir kai kurių kalbinių sunkumų, visi stovyklos dalyviai sugebėjo prisidėti prie galutinio tikslo ir pilnai išgyventi šią patirtį. Taip pat buvo organizuojamas darbas mažose grupelėse, atsižvelgiant į mėgstamus, pasirinktus darbus ruošiant skirtingus patiekalus. Dalyvavimas savanorystės stovykloje buvo puiki proga pažinti lietuvių kultūrą, sužinoti apie Dzūkijos nacionalinį parką kaip saugomą teritoriją, taip pat išbandyti savo galimybes. Šioje stovykloje tarp jaunų žmonių iš įvairių pasaulio šalių užsimezgė draugystės ryšiai, kurie bus palaikomi ir plėtojami, kaip pagrindas būsimiems susitikimams ir kultūriniams mainams.

Adriana D'amato. Italija, Bario miestas

IMG-20180907-WA0096_1.jpg


Paieška
Renginiai
<< gruodis, 2022 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31