\\r\\n

Natūralių ar pusiau natūralių pievų Parke nėra daug, jos telkiasi Merkio, Grūdos, Ūlos bei kitų upių salpose ir slėnių šlaituose. Visos žemės ūkio naudmenos, įskaitant ir pievas bei ganyklas, užima tik 2 691 ha, arba 5 proc. teritorijos, tačiau pievų įvairovė stulbinanti – nuo skurdžių smiltpievių, kur auga tik kelios augalų rūšys, iki derlingų užliejamų pievų Merkio žemupyje. Visais laikais kiekvienas šienavimui tinkamas lopinėlis buvo prižiūrimas, o gyvulius ganydavo miškuose ar tik nupjovus atolą išleisdavo į pievas. Tikrųjų pievų, kur gausu augalų rūšių, derlingų, užauginančių geros kokybės šieno, Parke nėra daug, vyrauja sausos pievos upių slėnių, kalvų ir kopų šlaituose arba drėgnos bei balinės pievos upių slėniuose.

Didžiausia pievų bendrijų įvairove išsiskiria Merkio žemupio salpinės pievos, čia sutinkami ir labai reti stepinių pievų fragmentai. Kalvotoje Parko dalyje ir upių slėniuose neretai galima rasti ir šilumamėgių pamiškių ir šlaitų pievų. Šiuose įvairiarūšiuose žolynuose auga daug vaistinių ir apyrečių augalų rūšių, geros sąlygos vabzdžiams. 


Labai savitos ir retos Lietuvoje yra medžiais apaugusios paupių ganyklos, kurių fragmentai dar sutinkami ties Dubakloniu, Puvočiais, Trakiškiais. Apie Roduką, Norulius, taip pat ir prie Marcinkonių, Merkinės nemažus plotus užima ir kultūrinės pievos bei ganyklos, pastaruoju metu daugelyje vietų labai apleistos. Parko pievos ir ganyklos labai svarbios drugiams, kurių  Parke priskaičiuojama net 760 rūšių, taip pat daugumai iš 217 laukinių bičių rūšių, griežlėms, putpelėms ir dar daugeliui gyvūnų bei augalų rūšių.

Gaila tik, kad šis pasaulis, daugeliu atvejų palaikomas tik žmogaus veiklos, iš lėto nyksta mūsų akyse, nešienaujami ir neganomi paupiai užauga pušimis, o drėgnesnėse vietose – karklais ir juodalksniais. Gamtotvarkos priemonėmis galima palaikyti tik nedidelius pievų fragmentus.

Paieška
Renginiai
<< gruodis, 2022 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31