\\r\\n


Parke labai populiarus vandens turizmas. Vis daugiau keliautojų traukia Ūlos, Merkio ir Nemuno vandenys. Nemunu galima plaukti irkliniais ir motoriniais laiveliais. Merkiu leidžiamos sportinės-pažintinės kelionės visų tipų bemotoriais laivais. Šia upe dažnai plaukia turistai, mėgstantys nesudėtingus, be didelių gamtinių kliūčių maršrutus.

Ūla – viena iš vaizdingiausių ne tik Parko, bet ir Lietuvos upių, puikiai tinkanti vandens turizmui. Ji teka pro Dainavos girios glūdumoje pasislėpusius senuosius kaimus, įspūdingus skardžius bei lankas. Plaukiant baidarėmis, akį traukia įspūdingi Dzūkijos upių kanjonai, šaltiniai, pakrančių ievų ir gluosnių tankmės ar atviros smiltpievės. Plaukimas ja gana sudėtingas: srauni tėkmė, posūkiai, daugybė išvirtusių medžių. Aukštupyje tekanti plačiomis salpinėmis pievomis, vidurupyje Ūla pereina į kanjonišką slėnį.

Abipus Ūlos upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis, todėl plaukimas šia upe ribojamas. Ūla leidžiama plaukti tik bemotorinėmis irklinėmis valtimis, baidarėmis ir kanojomis nuo gegužės 1d. iki spalio 1 d. Per dieną leidžiama plaukti ne daugiau kaip 100 vandens turizmo priemonių. Plaukdami Ūlos upe turite įsigyti vandens turizmo bilietą.


Vandens turizmo organizavimo Ūlos upe tvarką nustato Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija, vadovaudamasi Parko planavimo schema, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 419 ir Aplinkosaugos sąlygomis plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir vandens telkinių, kuriuose plaukiojimas tam tikromis plaukiojimo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas, sąrašu, kurį kasmet tvirtina Lietuvos Respublikos aplinkos ministras.

Ūlos upės vandens turizmo maršrutas yra neatsiejamas nuo Merkio ir Nemuno upių. Kasmet vis daugiau baidarininkų pabaigę kelionę Ūlos upe, toliau plaukia Merkiu iki Puvočių ar Merkinės, o kartais kelionę baigia jau Nemuno upėje ties Nemunaičiu ar Alytumi.


VIENOS DIENOS MARŠRUTAI

Zervynos – Trakiškiai,
trukmė 6 val. Įlipimo vieta – aikštelė prieš Zervynų kaimą. Maršruto pabaiga – Trakiškių stovyklavietė. Mančiagirė – Puvočiai, trukmė 6 val. Įlipimo vieta - prie tilto kelyje Varėna- Marcinkonys. Maršruto pabaiga – Puvočių stovyklavietė. Trakiškiai – Puvočiai, trukmė 3 val. Įlipimo vieta - Trakiškių stovyklavietė. Maršruto pabaiga – Puvočių stovyklavietė.


DVIEJŲ DIENŲ MARŠRUTAS

Zervynos – Puvočiai, trukmė 8 val. Įlipimo vieta – aikštelė prieš Zervynų kaimo. Nakvynės vieta – Trakiškių arba Mardasavo stovyklavietės. Maršruto pabaiga – Puvočių stovyklavietė.


MARŠRUTO STOVYKLAVIETĖS IR JŲ REKREACINĖ ĮRANGA

Vandens turistams, plaukiantiems Ūlos upe, Parko teritorijoje yra įrengtos 3 stovyklavietės: Pauosupės, Mančiagirės ir Trakiškių. Pauosupės, ir Mančiagirės stovyklavietės skirtos tik vandens turistams, o Trakiškėse gali apsistoti ir keliaujantys automobiliais. Su Ūlos maršrutu susietos ir Mardasavo bei Puvočių stovyklavietės, kuriose taip pat apsistoja didelė dalis Ūlą praplaukusių turistų.


Daugiau informacijos apie maršrutus galite rasti lankstinuke "Baidarėmis Ūlos upe".

Vandens turizmo bilietai plaukti Ūlos upe platinami adresu: Kalno g. 13, Žiūrų kaimas, Varėnos r. sav. Vandens turizmo bilietus platina, Rūta Dabravolskienė tel. nr. +37068575997.


 Vandens turizmo bilietai (1 diena)  Kaina 1 asmeniui
 sekmadienį-penktadienį  6,00 Eur
 šeštadienį  10,00 Eur
 neįgaliems asmenims ir vaikams iki 7 metų  nemokamaiPaieška
Renginiai
<< rugpjūtis, 2022 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos