Nykstant kaimams, keičiantis ūkininkavimo tradicijoms neatsiejamai keičiasi ir Lietuvos kraštovaizdis. Mažėjant tradicine galvininkyste besiverčiančių ūkininkų skaičiui vis daugiau pievų yra apleidžiamos, užleidžia vietą krūmynams. Tai negalėjo neatsiliepti ir gamtinės įvairovės būklei. Pastoviai neganomos ir nešienaujamos pievos prarado joms būdingą didelę augalų rūšių įvairovę, jas apleido jose perintys paukščiai.
Siekiant išsaugoti likusias, o taip pat atkurti šlapias pievų buveines yra ieškoma būdų, kaip gamtinės įvairovės išsaugojimas būtų patrauklus ir įdomus vietos bendruomenėms. Šiam tikslui yra skirtas projektas „Biologinei įvairovei ypač vertingų atvirų buveinių atkūrimas ir išsaugojimas „Natura 2000“ teritorijose“.
Siekdami pasirinkti efektyviausius šio projekto įgyvendinimo būdus, kviečiame Jus š. m. balandžio 29 dieną, trečiadienį 13 val. į projekto renginį Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato administraciniame pastate (Šilagėlių g. 11, Marcinkonys). Jo metu pristatysime, kokiomis priemonėmis siūlome atkurti Stėgalių komplekso šlapynes ir Katros slėnio užliejamas pievas. Renginio metu taip pat tikimės išgirsti vietos bendruomenių, suinteresuotų asmenų ir savivaldybės darbuotojų požiūrį bei pasiūlymus planuojamiems darbams.
Projekto Nr. EEE-LT03-AM-01-K-01-013 „Biologinei įvairovei ypač vertingų atvirų buveinių atkūrimas ir išsaugojimas „Natura 2000“ teritorijose“ vykdytojas Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Atkurkime Stėgalių ežerėlio hidrologinį režimą!
Projekto Nr. EEE-LT03-AM-01-K-01-013 „Biologinei įvairovei ypač vertingų atvirų buveinių atkūrimas ir išsaugojimas „Natura 2000“ teritorijose“ pristatymas.
Data: 2015-04-29
Vieta: Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija Šilagėlių g. 11, Marcinkonys
Kontaktinis asmuo: Eimutis Gudelevičius Dzūkijos nacionalinio parko direktorius, mob. 869815724