\\r\\n

Dzūkijoje jau vyrauja ketvirtos klasės miškų gaisringumas. Tai reiškia, kad yra didelis gaisrų pavojus. Gaisringumo klasės skelbiamos Lietuvos  hidrometeorologijos tarnybos prie aplinkos ministerijos tinklalapyje http://old.meteo.lt/misku_gaisr.php# Norime priminti, kad reikia atsakingai elgtis su ugnimi poilsiaujant parko teritorijoje esančiose stovyklavietėse ir poilsiavietėse ir dalinamės Valstybinių miškų urėdijos parengta informacija apie pragaištingą žolės deginimą:

Pavasaris – ypatingai palankus metas miško gaisrams kilti. Nors miškininkai nuolatos įspėja dėl tragiškų tyčinių pernykštės žolės deginimo pasekmių, tačiau tokių atvejų vis dar pasitaiko. Nevaldoma ugnis iš liepsnojančių pievų dažnai persimeta į durpynus, miškus, ypač nukenčia sodinukai ir jaunuolynai, užsidega pastatai, degimo produktais užteršiamas oras. Beprasmiuose gaisruose žūsta ne tik augalai ir gyvūnai, bet ir žmonės. 

Valstybinių miškų urėdija ragina visus gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose ir miškuose, nedeginti pernykštės žolės. Pastebėjus deginamą žolę ar miške kilusį gaisrą iš karto apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


Paieška
Renginiai
<< liepa, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos