\\r\\n2020.03.12
Apie gyvenimą prie Nemuno

Kovo 10 dieną, pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 – metį, Dzūkijos nacionalinio parko „Šalcinio“ svetainės galerijoje atidaryta Alytaus kraštotyros muziejaus paroda „Vandenų kultūrinė atmintis: gyvenimas prie Nemuno“ ir Merkinės bibliotekos paroda apie Didžiąją mūsų upę – apie tą jau nutolusį gyvenimą, kurį atspindi seniausios knygos ir apie dabartinį jau naujovišką buvimą prie upės, bet vis dar prisimenant, koks svarbus Nemunas buvo mūsų tėvams ir seneliams. Apie tai, gyvenimą prie upės, patirtis ir pastebėjimus dieną iš dienos stebint, tyrinėjant Dainavos kraštą, kalbėjo ir rašytojas Henrikas Gudavičius.

Alytaus kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus vedėja Vilma Jenčiulytė prisiminė, kaip sekėsi sukurti fotografijos darbų parodą. o gamtininkas dr. Mindaugas Lapelė papasakojo, ką reiškia gyventi ir kurti prie Nemuno. Pamatėme gražių, netikėtų vaizdų. Ir savotiškų atradimų. Lenkų ir baltarusių proza bei poezija apie Nemuną visiems šiek tiek girdėta, o pasirodo, kad ir garsioji rusų poetė Ana Achmatova taip pat minėjo mūsų Nemuną. Daug aiškesnis pasidarė ir Stepono Kolupailos raštuose minimas toks Didžiosios mūsų upės apibūdinimas: „naminė mano upė“. Taigi būtent tokie yra Adomo Mickevičiaus žodžiai. Ir Lietuva šiam pasaulinio garso poetui yra mielesnė už sveikatą, ir Nemunas labai gražiai pavadintas.

Dar daug buvo gražių prisiminimų ir vaizdų apie Nemuną, o pokalbio pabaigoje Algimantas Černiauskas priminė, ką rašė filosofas Romualdas Ozolas: Nemuną reikia ginti, būtina jį apginti kaip nacionalinę upę, kai kėsinasi ją tvenkti tie, kurie galvoja tiktai apie naudą sau. Maloniai kviečiame aplankyti parodą, kuri „Šalcinio“ galerijoje veiks iki balandžio 10 d.


Atgal

Aprašymas Atsisiuntė Dydis Atsisiųsti
Varėna_Skelbimas_miško_purskimas.docx7814.67 kBAtsisiųsti
Verpiko_plakatas_A3_2020.docx23934.52 kBAtsisiųsti
Paieška
Renginiai
<< liepa, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos