\\r\\n

 

2022 metų renginių kalendorius

 

 


 


2019.09.25
"Sidabrinė bitė"
Centre "Sidabrinės bitės laureatai Rūta Indrašiūtė ir Jonas Bajoriūnas. Brolių Černiauskų nuotrauka 2019 m.

Senosios Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, minint Varėnoje gimusio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 144-asias gimimo metines, pagerbti Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelnę žmonės. „Sidabrinės bitės“ ženklai įsegti ir Savivaldybės premijomis apdovanoti šių metų laureatai – Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus etnografas, aktyvus Marcinkonių kaimo bendruomenės narys Jonas Bajoriūnas ir Maksimonių kaime gyvenanti bei kurianti keramikė Rūta Indrašiūtė.

Jonui Bajoriūnui „Sidabrinė bitė“ įteikta už išskirtinę pagarbą ir atsidavimą kultūrinei veiklai, įkvepiantį darbštumą ir išmonę, ilgametį, profesionalų, nepriekaištingą ir pasiaukojantį kūrybinį-visuomeninį darbą bei aktyvų senųjų dzūkų tradicijų bei papročių puoselėjimą ir išsaugojimą.

Rūtai Indrašiūtei „Sidabrinė bitė“ įteikta už aktyvią kūrybinę veiklą, senųjų tradicijų puoselėjimą, aukštą meistriškumo lygį ir puikius pasiekimus keramikos srityje bei Varėnos krašto garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje.

Laureatus Varėnos kultūros ir meno tarybos vardu paskelbė ir tarybos pirmininkas Audrius Saulynas, o „Sidabrinės bitės“ ženklus įsegė Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. Laureatus, linkėdami ilgų kūrybinių metų ir sėkmės, sveikino jų artimieji, draugai, bendradarbiai.

Šv. Mišias už Senojoje Varėnoje gimusį M.K.Čiurlionį, visus Varėnos krašto kūrėjus, kultūros puoselėtojus aukojo klebonas „Sidabrinės bitės“ laurėtas Pranciškus Čivilis. Laureatams ir mišių, renginio dalyviams koncertą padovanojo solistas Vladimiras Prudnikovas, Robertas Beinaris (grojo obojumi) Gediminas Kviklys (vargonininkas), o svečias iš Danijos Stephan Loetzke grojo mandolina. Šv. Mišiose giedojo ir Senosios Varėnos parapijos choras „Sonata“ (vadovė Ilona Zalanskienė).


Atgal

Paieška
Renginiai
<< spalis, 2022 >>
P A T K P Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31