\\r\\n

MIŠKO KENKĖJAI BUS NAIKINAMI BIOLOGINIU PREPARATU IŠ LĖKTUVO

2020 m. gegužės mėnesį bus vykdomas miškų purškimas lėktuvu iš oro. Aviacinis purškimas skirtas apsaugoti 1600 ha miškų plotą nuo kenkėjo verpiko vienuolio, kad jo vikšrai nenugraužtų pušų spyglių. Naikinamosios priemonės bus taikomos Valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos Varėnos regioninio padalinio Perlojos-Marcinkonių (1250 ha) ir Marcinkonių (350 ha) girininkijose. Vėliau Marcinkonių girininkijoje purškimas bus kartojamas (350 ha). Purškiamų miško plotų centrų koordinatės 528422, 5996960 ir 529359, 5988908 (LKS). Purškimą organizuoja Valstybinė miškų tarnyba, vykdydama LR Aplinkos viceministro 2020-04-01 pavedimą Nr. D18-10. Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate 325 ha plote išplitęs verpiko vienuolio židinys nebus naikinamas.

Pušų spygliai bus purškiami biologiniu bakteriniu preparatu Foray 76B. Purškiama preparato norma 2,5 l į hektarą. Preparatas Foray 76B yra selektyvinio (pasirinktino) poveikio, jis naikina tik spyglius ir lapus graužiančių drugių vikšrus, neveikia jų suaugėlių, kiaušinėlių ir lėliukių. Drugių vikšrus nunuodija tik tuomet, jei patenka į jų virškinamąjį traktą su maistu. Nekenkia verpikų vienuolių natūraliems priešams – plėšriesiems ir parazitiniams vabzdžiams. Nekenksmingas kitiems vabzdžiams, t.t. bitėms. Nepavojingas žmonėms, gyvūnams, augalams. Preparato veiklioji medžiaga – bakterija Bacilus thuringiensis porūšis kurstaki. Tai natūraliai gamtoje gyvenanti bakterija.

Konkreti data purškimui bus pasirinkta verpiko vienuolio lervoms esant II-III ūgio. Dėl to kenkėjo vystymasis yra stebimas specialistų. Šiuo metu verpikas vienuolis dar yra žiemojančių kiaušinėlių fazėje, kurie paslėpti pušų kamienų žievės plyšiuose. Labiau sušilus orams iš kiaušinėlių išsiris vikšriukai ir migruos į lajas graužti spyglių. Jie bus naikinami esant purškimui tinkamoms meteorologinėms sąlygoms.

Tikslų purškimo laiką pranešime papildomai. Prieš purškiamų miško plotų ribas 100 m atstumu ant kelių, keliukų, takų, kvartalinių linijų iš anksto bus išdėstyti įspėjamieji-draudžiamieji užrašai, kad juose purškimo metu, ir vieną parą po purškimo, draudžiama lankytis tuose plotuose. Draudimo laikui pasibaigus, tie įspėjimai bus nuimti.

Daugiau informacijos - 8 682 56128

Valstybinės miškų tarnybos informacija

 


2017.04.11
Verbų sekmadienio tradicijos

VERBŲ SEKMADIENIO TRADICIJOS

Verbų Sekmadienis tai graži pavasarinė šventė, švenčiama paskutinį sekmadienį prieš  Šventas Velykas. Nuo senų laikų į bažnyčią buvo nešamos ir šventinamos verbos, kurios liaudyje priskiriamos atgimstančiai augmenijai, gamtos gyvybei simbolizuoti. Liaudies tradicijų aprašymuose minima, jog į namus parnešta pašventinta verba saugo nuo visokio blogio. Grįžus iš bažnyčios, verba pasmilkomi kambariai, apeinami laukai. Praėjusių metų verba pagarbiai sudeginama ir jos pelenai sudedami į drobinį maišelį, kad namus saugotų nuo Perkūno. Verba senovėje buvo paprasta kadagio šakelė, perrišta raudonu siūlu. Grįžus iš bažnyčios Verbų sekmadienį, šeimos narius išplakdavo pašventinta verba, tikint, kad taip jie įgis stiprybės ir sveikatos.

Kad prisiminti senąsias tradicijas ir išmokti rišti šiuolaikines dzūkiškas verbas, sumanėme suorganizuoti renginį „Verbų Sekmadienio tradicijos“ Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos lankytojų centre Merkinėje.

Prieš renginį buvo atidaryta A.Ramanausko Vanago gimnazijos dailės studijos moksleivių tapybos darbų paroda. Salė nušvito ryškiom pavasario spalvom.

Susirinkę į renginį svečiai sužinojo apie Dzūkijos krašto verbų sekmadienio tradicijas, o po to iš išaugintų ir surinktų Parko darbuotojos Laimos Saviščevienės augalų mokėsi rišti dzūkiškas, visai nedažytas, ryškias ir spalvingas savo natūraliais augalais, verbas. Į svečius atvyko ir Lietuvos televizija.

Verbas pavyko surišti visai neblogas. Nurištos savo rankomis jos dar brangesnės ir reikšmingesnės. Dabar kiekvienas galės, sekmadienį pasišventinęs verbą bažnyčioje, nuplakti savo artimuosius, sakydamas: „ne aš plaku, verba plaka, po nedėlios ir Velykos. Ar žadi margutį?“


Atgal

Aprašymas Atsisiuntė Dydis Atsisiųsti
Varėna_Skelbimas_miško_purskimas.docx3714.67 kBAtsisiųsti
Verpiko_plakatas_A3_2020.docx11934.52 kBAtsisiųsti
Paieška
Renginiai
<< gegužė, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos