\\r\\n

MIŠKO KENKĖJAI BUS NAIKINAMI BIOLOGINIU PREPARATU IŠ LĖKTUVO

2020 m. gegužės mėnesį bus vykdomas miškų purškimas lėktuvu iš oro. Aviacinis purškimas skirtas apsaugoti 1600 ha miškų plotą nuo kenkėjo verpiko vienuolio, kad jo vikšrai nenugraužtų pušų spyglių. Naikinamosios priemonės bus taikomos Valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos Varėnos regioninio padalinio Perlojos-Marcinkonių (1250 ha) ir Marcinkonių (350 ha) girininkijose. Vėliau Marcinkonių girininkijoje purškimas bus kartojamas (350 ha). Purškiamų miško plotų centrų koordinatės 528422, 5996960 ir 529359, 5988908 (LKS). Purškimą organizuoja Valstybinė miškų tarnyba, vykdydama LR Aplinkos viceministro 2020-04-01 pavedimą Nr. D18-10. Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate 325 ha plote išplitęs verpiko vienuolio židinys nebus naikinamas.

Pušų spygliai bus purškiami biologiniu bakteriniu preparatu Foray 76B. Purškiama preparato norma 2,5 l į hektarą. Preparatas Foray 76B yra selektyvinio (pasirinktino) poveikio, jis naikina tik spyglius ir lapus graužiančių drugių vikšrus, neveikia jų suaugėlių, kiaušinėlių ir lėliukių. Drugių vikšrus nunuodija tik tuomet, jei patenka į jų virškinamąjį traktą su maistu. Nekenkia verpikų vienuolių natūraliems priešams – plėšriesiems ir parazitiniams vabzdžiams. Nekenksmingas kitiems vabzdžiams, t.t. bitėms. Nepavojingas žmonėms, gyvūnams, augalams. Preparato veiklioji medžiaga – bakterija Bacilus thuringiensis porūšis kurstaki. Tai natūraliai gamtoje gyvenanti bakterija.

Konkreti data purškimui bus pasirinkta verpiko vienuolio lervoms esant II-III ūgio. Dėl to kenkėjo vystymasis yra stebimas specialistų. Šiuo metu verpikas vienuolis dar yra žiemojančių kiaušinėlių fazėje, kurie paslėpti pušų kamienų žievės plyšiuose. Labiau sušilus orams iš kiaušinėlių išsiris vikšriukai ir migruos į lajas graužti spyglių. Jie bus naikinami esant purškimui tinkamoms meteorologinėms sąlygoms.

Tikslų purškimo laiką pranešime papildomai. Prieš purškiamų miško plotų ribas 100 m atstumu ant kelių, keliukų, takų, kvartalinių linijų iš anksto bus išdėstyti įspėjamieji-draudžiamieji užrašai, kad juose purškimo metu, ir vieną parą po purškimo, draudžiama lankytis tuose plotuose. Draudimo laikui pasibaigus, tie įspėjimai bus nuimti.

Daugiau informacijos - 8 682 56128

Valstybinės miškų tarnybos informacija

 


2015.06.12
Paroda „Paprotiniai menai Lietuvos etnografiniuose regionuose“ Merkinės lankytojų centre
Margučių margintoja Audronė ir skulptorius Saulius Lampickai ruošia parodą Merkinės lankytojų centre Brolių Černiauskų nuotrauka

Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro Merkinėje dailės galerijoje nuo gegužės 06 d. eksponuojama Lietuvos tautodailininkų sąjungos Alytaus skyriaus organizuota paroda „Paprotiniai menai Lietuvos etnografiniuose regionuose.“

Parodos organizatorė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Alytaus skyriaus pirmininkė Audronė Lampickienė sakė, kad „Šia paroda pradedamas renginių ciklas, kurio metu liepos mėnesio 7 – 11 dienomis Dzūkijos nacionaliniame parke, Zervynų kaime, vyks to paties pavadinimo kūrybinė stovykla. Stovykloje bus karpomi popieriaus karpiniai, marginami margučiai, varstomi šiaudiniai sodai. Dalyvės susirinks iš skirtingų etnografinių regionų ir ne tik dalinsis patirtimi, žiniomis, bet ir susipažins su Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato įdomybėmis bei vertybėmis. Stovykloje viešės ir su dalyvėmis bendraus menotyrininke dr. Ale Počiulpaitė, o Merkinėje eksponuojama paroda su papildytais eksponatais iš kūrybinės stovyklos keliaus į Druskininkų miško muziejų „Girios aidas“, vėliau – į Lazdijus, Varėną, Alytų.“

Tarp parodos dalyvių dvi darbščios ir kūrybingos moterys iš Varėnos rajono. Tai Saulė Lazaravičienė iš Panočių ir Laima Saviščevienė iš Merkinės. Jos eksponuoja savo rištus sodus. Rištus sodus eksponuoja ir Saulena Valatkaitienė iš Šakių bei Lina Živatkauskaitė – Žaliauskienė iš Lazdijų. Pastaroji autorė parodoje dalyvauja dar ir su savo margintais margučiais bei nėriniais. Margučius eksponuoja ir Morta Žaliauskaitė, Lina Valutkevičienė ir Agnė Žaliauskaitė iš Lazdijų r., Jadvyga Mačiūnienė iš Telšių, Adelė Bražėnaitė iš Utenos bei Audronė Lampickienė iš Alytaus. Iš Utenos atkeliavo Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės margučiai, popieriaus karpiniai – užuolaidėlės. Parodos lankytojų dėmesio susilauks ir Sigitos Dacienės iš Telšių bei Dianos Lukošiūnaitės iš Druskininkų popieriaus karpiniai. Lina Kabelkaitė iš Lazdijų eksponuoja popieriaus karpinius ir siuvinius.

Parodos dalyvės labai skirtingos: yra tituluotų, yra pradedančiųjų, bet visų jų darbai liudija norą papuošti savo buitį ir gyvenimą imliu, daug kruopštumo ir meilės reikalaujančiu darbu. Paroda Merkinėje veiks iki liepos 13 d.


Atgal

Aprašymas Atsisiuntė Dydis Atsisiųsti
Varėna_Skelbimas_miško_purskimas.docx3414.67 kBAtsisiųsti
Verpiko_plakatas_A3_2020.docx10934.52 kBAtsisiųsti
Paieška
Renginiai
<< gegužė, 2020 >>
P A T K P Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos