\\r\\n2015.04.29
Maloniai kviečiame į Henriko Gudavičiaus knygos „Laiškai iš kaimo“ sutiktuves

laiskai_is_kaimo_h_gudavicius_plakatas.jpg

Gegužės 7 d. (ketvirtadienį) 16 val. Varėnos viešojoje bibliotekoje ̶
gamtininko, publicisto ir Bernardinai.lt bendradarbio Henriko Gudavičiaus knygos
„Laiškai iš kaimo“ sutiktuvės.

Susitikime dalyvaus: Henrikas Gudavičius, fotomenininkas Algimantas Černiauskas, Bernardinai.lt kultūros redaktorius Gediminas Kajėnas.

Henrikas Gudavičius (g. 1943) mokėsi Lietuvos žemės ūkio akademijoje, įgijo agronomo išsilavinimą. Dirbo įvarius darbus – dėstė filosofiją, vokiečių kalbą, dirbo eiguliu, kirto mišką Baškirijoje, darbavosi įvairių laikraščių, žurnalų redakcijose. Apie 1990 m. Henrikas Gudavičius išvažiavo gyventi į Dzūkiją, kurioje tuo metu buvo steigiamas nacionalinis parkas (oficialiai įkurtas 1991 m. balandžio 23 d.). Pirmiausiai apsigyveno netoli Marcinkonių, o vėliau persikėlė į vienkiemį prie Liškiavos, kur gyvena iki šiol.
Gamtininko iniciatyva jau 1991 metais pradėjo eiti Dzūkijos nacionalinio parko laikraštis „Šalcinis“, ilgą laiką buvęs vieninteliu to krašto periodiniu leidiniu, propagavusiu ir fiksavusiu Dzūkijos gamtos ir etnokultūros vertybes. Vėliau jo iniciatyva pradėjo eiti ir nacionalinio parko leidžiama knygų serija apie etnografinius parko kaimus. Už nuopelnus Varėnos krašto kultūrai 1996 m. Henrikas Gudavičius buvo apdovanotas pirmuoju „Sidabrinės bitės“ ženklu, 1998 m. Aplinkos ministerija skyrė Česlovo Kudabos premiją už nuoseklią ir kryptingą visuomeninę veiklą aplinkosaugos srityje, o 2014 m. gavo Kultūros ministerijos premiją už publicistiką.
Apie knygą:
H. Gudavičiaus dienoraščiai nukelia mus į Dzūkijos vienkiemį – gamtos apsuptyje (be telefono, televizoriaus, kompiuterio, po nacionalinį parką važinėjant tik dviračiu, o dažniausiai – vaikštant pėščiomis) veriasi žmonijos prigimties stebėjimas, kasdienis žvilgsnis užkliūva už cikliškų reiškinių, nuo amžių nekintančio gamtos ritmo... Kiek šiandien dar girdime gamtą? Kiek ji mums sesė, o ne tai, ką tenka kęsti pertraukose tarp lindėjimo virtualiame pasaulyje? Lėto tempo, skaidrūs, turtinga kalba ir savitu stiliumi pasižymintys laiškai padeda „prisiliesti“ prie kaimo žmogaus harmonijos su gamta fenomeno. Koks paprastas tada darosi gyvenimo prasmės paaiškinimas: reikia eiti kartu su metų laikais... Tas tikrumas juk yra svarbiau už spalvotą kaleidoskopą.

„Pirmiausia reikia pažinti tai, kas gyvuoja šalia tavęs. Artimiausi tavo tėviškės kaimai ir turi būti tikrųjų atradimų žemė“, – teigia Henrikas Gudavičius.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< rugpjūtis, 2022 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos