\\r\\n

2016-07-26 Ar norint aplankyti parka reikia isigyt kazkokius bilietus ir jei taip tai kokia ju kaina.
Nacionalinio parko lankytojo bilietai savanoriški, taip sąmoningi parkų lankytojai gali prisidėti prie pažintinių takų ir kitos infrastruktūros priežiūros. 5 d. galiojantis bilietas kainuoja 1€ 1 mėn. galiojantis bilietas kainuoja 5€
2016-06-28 Laba diena, Turiu galybę klausimų. Kokie teisės aktai reglamentuoja-leidžia riboti baidarių plaukimus Ūlos upe? Kokie teisės aktai reglamentuoja teisę rinkti rinkliavą už plaukimą baidarėmis Ūlos upe? Kaip tapti baidarių nuomos asociacijos nariu? Sunku rasti informaciją, kuri rodos turėtų būti viešai prieinama. Kodėl?
Dalį jums rūpimos informacijos galite rasti viešai prieinamame Dzūkijos nacionalinio parko Ūlos vandens turizmo maršruto naudojimo reglamente, kurį galite parsisiųsti čia: http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/37964/direkcijos-veikla/teisine-informacija.html Dėl narystės baidarių nuomos asociacijoje reikėtų kreiptis į asociacijos atstovus, tel.: 861951451.
2016-06-28 Ar teisetai elgiasi namu valdos savininkas uzsitveres tvora iki pat upelio nacionaliname parke,taip pat apsodines priejima prie upelio augalais?
Prašome kreiptis į kraštotvarkos skyrių nr. 8 310 44 634 arba el. paštu rekreacija@dzukijosparkas.lt dėl išsamesnės informacijos. Kreipiantis reikia pateikti informaciją apie konkretų žemės sklypą arba vietovę, kurioje jis yra, kad būtų galima suteikti tikslią informaciją.
2016-06-28 Nacionaliname parke namų valda eina iki pat upelio. Ar galima iki pat upelio pjauti zole (medziu nepjauti) padaryti takeli iki upelio?
Gamtininkų žiniomis - galima. Ko negalima - tai tręšti, naudoti pesticidus, suarti, ganyti gyvulius (vandens apsauginėje juostoje).
2016-06-19 Sveiki, ar šiemet vyks pynimo savaitė? Kada? Labai ačiū.
Taip, šiemet Pynimo stovykla vyks liepos 29 d. – rugpjūčio 7 d.
2016-06-12 Sveiki, ar parke esama slėptuvių paukščiams ir kt. gyvūnijai fotografuoti? Galbūt ir gidas-ornitologas atsirastų? Jei taip, tada kiek visa tai kainuotų ir su kuo susisiekti, kad viską suplanuoti ir užsisakyti? Ačiū.
Slėptuvių nėra, o dėl gido-ornitologo galite kreiptis: cepkeliurezervatas@gmail.com arba emilis.tamosiunas@varena.lt
2016-06-07 Laba diena, norėčiau įsigyti leidimus plaukti Ūlos upe, kur galima kreiptis ?
Jums reikia kreiptis į Ūlos baidarių nuomotojų asociaciją, jie platina leidimus plaukti Ūla. Tel. +370 619 51451, p. Danguolė.
2016-05-19 Sveiki, norėčiau sužinoti, kaip geriau vykti aplankyti Kazimieraičio slėptuvę (vadavietę) pėsčiomis/dviračiu? Nuo Rudnios ar Kapiniškių pusės? Dėkoju
Sveiki, ši vadavietė yra Skroblaus gamtiniame rezervate, kur lankytis galima tik direkcijos organizuojamame žygyje sausio 12 d. Siūlome jums aplankyti kitas Kazimieraičio vadavietes, kur lankymasis nėra ribojamas: http://genocid.lt/UserFiles/File/Titulinis/2016/20160503_marsrutas.pdf
2016-04-25 Laba diena. Norėčiau sužinoti ar galėčiau išsinuomoti patalpas, buvusioje Darželių gir-je, šeimos nario laidotuvėms. Esu vietinis gyventojas.
Užuojauta dėl netekties. Dėl nuomos Darželių edukaciniame centre reikėtų darbo valandomis kreiptis į administratorę tel.: +37067244346
2016-01-11 Laba diena , norejau paklausti . Nuo kada galima nacionalime parke kasti prudus ar juos gilinti ? statyti kaip vasarines virtuves ? ir dar to nebaigiant viska apsitverti ? o sia vasara dar daugiau apsitverti zemes ? Cia as kalbu apie Margioniu kaima . Prudas yra iskastas be leidimu , jis yra gilinamas kaip zmogui sauna i galva . Viskas tai daroma prie pat upelio skrobliaus .
Jei turite informacijos apie galimai vykdomas nelegalias statybas arba be leidimo įrengtus paviršinius dirbtinius vandens telkinius, informuokite apie tai kraštotvarkos skyrių el. paštu rekreacija@dzukijos parkas.lt, nurodydami galimo pažeidimo esmę ir tikslesnes sklypo koordinates.
2015-12-04 laba diena, noriu paklausti, ar galima butu aptvarkyti sena takeli, Puvociu kaime, vedanti per valstybines reiksmes miska (apie 50 metru)esanti tarp sklypo iki Merkio. Jei galima ar tam reikalingas kazkoks leidimas ir pan. Labai dekoju uz atsakyma.
Laba diena, iš jūsų klausimo neaišku kokie darbai numatomi. Jei reikia kirsti palinkusius ar aplūžusius medžius ir panašiai, geriausia būtų susisiekti Su Varėnos miškų urėdijos Marcinkonių girininkija el. paštu r.jackus@varmu.lt , patikslinti koordinates ir aptarti darbus.
2015-11-09 Sekmadienį dieną Bakanauskų ežeriuke mačiau tris gyvūnus, panašius į ūdras, jie nardė ežere netoli kranto. Bet paskaičius radau informaciją, kad jos gyvena pavieniui. Įdomu, ar tai buvo ūdros, ar audinės?
Greičiausiai tai buvo ūdros, atklydusios nuo Skroblaus, kur jos pastoviai gyvena. Ūdrų patinai paprastai būna griežtai pasiskirstę teritorijas, tačiau patelė gali gyventi patino teritorijoje, o jaunikliai laikosi kartu su motina net iki 13 mėnesių amžiaus - galėjote matyti mamą su dviem paūgėjusiais jaunikliais. Ūdros už audines stambesnės ir dažniausiai laikosi vandenyje, tuo tarpu audinės daugiau laiko praleidžia sausumoje nei vandenyje.
2015-10-11 Kas pavaizduota čepkelių rezervato ir dzūkijos nacionalinio parko herbe?
Čepkelių rezervato logotipe pavaizduotas kurtinys ir spanguolės, o Dzūkijos nacionalinio parko - kankorėžiai ir tradicinė ornamentuota langinė.
2015-08-19 Laba diena, noreciau paklausti, ir suzinoti kur kreiptis del statybos leidimo prie merkio upes varenos rajone Darguziu kaime?
Prašome kreiptis į kraštotvarkos skyrių tel. nr. 8310 44634 arba elektroniniu paštu rekreacija@dzukijosparkas.lt
2015-08-11 Laba diena. Jei bus apribotas lankymasis miškuose dėl gaisringumo, ar bus galima stovyklauti jūsų parko stovyklavietėse ir vaikščioti aplink po miškus?
Taip, lankymasis stovyklavietėse bei miškuose yra leidžiamas.
2015-08-06 Nemune už prienų turint žvejo bilietą nereikia papildomo?
Sveiki, nereikia papildomo leidimo.
2015-07-13 Sveiki, ar galima žvejoti Čepkelių valstybiniame rezervate? Ešeriniame,Čepkių, Žaliajame ir kituose ežeruose? Ar taikomi kokie nors papildomi nei įprastai mėgėjiškai žūklei reikalavimai? Ačiū už atsakymą.
Bet kokia ūkinė veikla yra uždrausta Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate, tad žvejyba irgi. Galite žvejoti ežeruose, kurie nėra rezervato teritorijoje.
2015-06-29 Ar teisėtai elgiasi sodybos savininkai, kurie neleidžia prieiti prie Skroblaus upelio esančio lieptelio, nes reikia kokius 25 m. praeiti per jų žemės ūkio paskirties žemę, kur yra pieva. Juk yra upelio apsauginė zona?
Norint išsiaiškinti situaciją, reiktų daugiau duomenų, nes Skroblus teka per kelis kaimus, taip pat reiktų žinoti sklypo, kuriame yra lieptelis, savininką. Dėl situacijos išsiaiškinimo prašome kreiptis į kraštotvarkos skyrių tel. nr. 8310 44634 arba elektroniniu paštu rekreacija@dzukijosparkas.lt. Gauta informacija bus patikrinta.
2015-06-02 Kur kreiptis del statybos darbu Dzukijos Nacionaliniame parke?
Prašome kreiptis į kraštotvarkos skyrių tel. nr. 8310 44634 arba elektroniniu paštu rekreacija@dzukijosparkas.lt
2015-05-06 Kaip įsigyti leidimą žvejybai DNP?
Sveiki, siunčiu nuorodą http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/21907/-informacija-parko-lankytojams/informacija-zvejams-grybautojams-uogautojams.html
2015-02-26 Sveiki, ar galima plaukioti parko teritorijoje Nemunu motorine valtimi?Ar yra kokie apribojimai?
APLINKOSAUGOS SĄLYGOS plaukioti vandens telkiniuose, esančiuose saugomose teritorijose Savaeigėmis ir nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiama plaukioti gamtiniuose rezervatuose ir ornitologiniuose draustiniuose esančiuose vandens telkiniuose. Hidroplanams draudžiama plaukioti, kilti, tūpti gamtiniuose ir biosferos rezervatuose, valstybiniuose parkuose ir valstybiniuose draustiniuose, biosferos poligonuose. Savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiama plaukioti: vandens telkiniuose, esančiuose telmologiniuose, botaniniuose, zoologiniuose ir botaniniuose-zoologiniuose draustiniuose; valstybiniuose parkuose esančiuose vandens telkiniuose, išskyrus: kai bendras variklių galingumas neviršija 10 AG (8 kW), galima plaukioti nuo birželio 21 d. iki navigacijos sezono pabaigos. Šias plaukiojimo priemones švartuoti galima įrengtose prieplaukose, prie lieptų, vandens turistų įlipimo ir išlipimo vietose; kai bendras variklių galingumas neviršija 150 AG (110 kW), galima plaukioti visą navigacijos sezoną teikiant viešąsias paslaugas tik pažintinio vandens turizmo trasomis, nustatytomis valstybinių parkų, valstybinių draustinių ir (ar) jų dalių tvarkymo planuose, kituose teritorijų planavimo dokumentuose. Šias plaukiojimo priemones švartuoti galima tik įrengtose prieplaukose, prie lieptų ir vandens turistų įlipimo ir išlipimo vietose. Prieplaukos, turistų įlipimo ir išlipimo, trasų informacinių ženklų statymo vietos, plaukiojimo laikas, plaukiojimo atstumai nuo kranto, kiti plaukiojimo apribojimai – nustatomi pagal išvardintų teritorijų planavimo dokumentų nuostatas parengtose pažintinio vandens turizmo schemose, suderintose su savivaldybės administracija ir saugomos teritorijos direkcija.
2015-02-23 kur reikia surasti informacija apie Dzukijos miskuose augantys grybai ir uogos
Sveiki, Dėl detalaus sąrašo reiktų kreiptis pas gamtos skyriaus specialistus. E paštas: gamta@dzukijosparkas.lt
2015-02-22 Liepos 1-10 dienomis norėtume daryti skautų stovyklą Puvočių stovyklavietėje. Dėl leidimo kreiptis į direktorių ar jūs jau galutinai padovanojote stovyklavietę verslininkams?
Sveiki, Puvočių stovyklavietė yra išnuomota verslininkams, todėl reiktų kreiptis į juos. Kontaktinis tel 8 620 22 783
2015-02-12 Laba diena. Kur būtų galima rasti medžiagos apie dzūkų gamtos reiškinių aiškinimus, spėjant orus, žmonių likimus ar žemdirbystės srityje?
Sveiki, Šiuo klausimu krepkitės į etnografą Joną Bajoriūną. 8310 39169 muziejus@dzukijosparkas.lt
2014-09-05 Laba diena, norėčiau sužinoti Musteikos paskutinio medkopio dieną. AČIŪ
Sveiki, Medkopio šventę planuojame Spalio 11dieną. Sekite naujienas
2014-09-01 Sveiki, norėjau paklausti ar taip galima elgtis? http://awesomescreenshot.com/0c03eqosb9 T.y. užtvenkti upelį. Kaip žuvim migruoti? Ar jūs imsitės kokių nors veiksmų? Sodyba randasi Rodukoje. Nacionaliniam parke. Adresa sodybos rasite čia http://is.gd/5wACdD
Sveiki, Dėkojame už pateiktą informaciją.
2014-08-24 Sveiki, Kadangi gyvename Kaune,o grybauti vaziuojame link Latažerio, norejome pasiteirauti, ar jau galime atvažiuoti pagrybauti? Dekojame už atsakymą.
Sveiki, Grybauti galite atvykti, tačiau grybų dar nėra.
2014-08-17 Nacionalinio parko teritorijoje esančioje privačioje namo valdoje norime apgenėti ir pažeminti liepą, kuri yra 36 cm skersmens. Ar šio medžio pažeminimą - genėjimą reikia su kuo nors suderinti. Ačiū
Sveiki, Dėl suderinimo kreipkitės telefonu 8 ~ 310 31 993, mob. tel. 8 697 01 552.
2014-07-23 Laba diena, sekančią savaitę planuojame aplankyti Druskininkų apylinkes. Norėtumėme apsistoti 3-4 dienoms prie Baltosios Ančios tvenkinio, tačiau nerandame jokios informacijos apie stovyklavietes. Prašau nurodyti nuorodą arba konkrečias vietas kur galima būtų pastatyti palapines, susikurti laužą. Prašau pasakyti ar Baltosios Ančios tvenkinys yra išnuomotas ar Valstybinis vandens telkinys, koks turėtų būti leidimas žvejybai. Ačiū.
Sveiki, Minėtas tvenkinys nepatenka į Parko teritoriją.
2014-07-22 Laba diena, kaip nusipirkti leidimus internetu plaukti Ula? Nes nerandu informacijos ar nuorodos. Jeigu negalima, tai kodel????
Sveiki, Leidimus plaukti Ūlos upe platina Ūlos krašto baidarių nuomotojų asociacija. Su leidimų platinimo tvarka galite susipažinti čia: http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/18736/teisine-informacija.html ir http://www.ulosasociacija.com/Leidim%C5%B3-platinimo-tvarka.php Ateityje tikrai galėsite įsigyti leidimą internetu.
2014-07-19 Sveiki. Jums nėra gėda, ką išdarinėja ŪLOJE vadinami "Baidarininkai" ir iš to darantys pinigus, kurie nuomoja tas plastikines geldas? Srautas-nenutrūkstamas traukinys, plaukia net susikabinę nuo kranto iki kranto po 8 valtis, gerdami ir teršdami viską aplink.Garantuotai ir jūs gyvenate iš šitos gražios upės naikinimo.
Sveiki, Didžioji dalis baidarininkų plaukia savaitgaliais. Per dieną Ūlos upe gali plaukti ne daugiau kaip 100 vandens turizmo priemonių - 200 asmenų. Direkcijos darbuotojai kontroliuoja, kad šis skaičius nebūtų didesnis. Pastebėję pažeidimus galite pranešti direkcijos darbuotojams.
2014-07-02 sveiki, ar reikalingas papildomas leidimas žvejybai Lavyso ežere ir jeigu taip kur jį įsigyti. Dėkui.
Sveiki, Minėtas ežeras nepatenka į parko teritoriją. Kiek žinau jis priklauso Varėnos medžiotojų ir žvejų draugijai, todėl papildomas leidimas yra reikalingas
2014-07-01 Laba diena, planuojame plaukti baidarėmis Ūlos upe. Ar pas Jus galima įsigyti leidimą plaukti nacionaliniu parku kontaktuose nurodytu adresu? Galbūt yra galimybė nusipirkti leidimus nuotoliniu būdu?
Sveiki, Dėl leidimų kreipkitės šiuo telefonu 861951451
2014-06-18 Laba diena, Šiais metais planuojame 2 dienų plaukimą baidarėmis Grūdos upe, tačiau, kadangi esame sąmoningi turistai, labai norėtumė nakčiai apsistoti tam skirtoje stovyklavietėje, o ne miške, bet niekur ir niekaip nerandu informacijos apie oficialias stovyklavietes (ar bent laužavietes) įrengtas šalia Grūdos upes (net normalaus žemėlapio jokio nėra). Gal galėtumėte mums padėti ir pateikti šią informaciją?
Sveiki, Siunčiu stovyklavietės šalia Grūdos upės koordinates 524518, 5995097 (LKS) arba 24.374801, 54.092678 (WGS). Gero poilsio
2014-06-13 Sveiki, kada šiemet vyks amatų stovykla Musteikoje?
Sveiki, Stovykla vyks liepos 28 – rugpjūčio 10 dienomis Darželių ir Musteikos kaimuose. Plačiau skaitykite http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/18913/virsutinis/naujienos.html?read=18934
2014-06-13 Laba diena. Pasidomėjau Jūsų praėjusių metų veiklos ataskaitą ir radau informacijos, kad buvo atliekamas Skroblaus baseine ir Panaros apylinkėse šaltinių kartografavimas. Tačiau Jūsų tinklalapyje apie šių šaltinių kartografavimo rezultatus išsamesnės informacijos neradau. Kaip supratau turi būti sudarytas koks nors šių šaltinių žemėlapis ir pateikti duomenys apie pačius šaltinius. Kiek supratau turėtų būti Jūsų tinklalapyje pateikta šita informacija. Kur ją rasti ?
Sveiki, tyrimai dar nebaigti, todėl duomenys bus apibendrinti tik šiais metais. Dalį informacijos įdėsime į svetainę, bet tikrai ne visą ataskaitą. Kam bus įdomu, galės kreiptis į Direkciją.
2014-04-21 Laba diena, norėčiau pasitikslinti, šioje internetinėje svetainėje pateiktoje informacijoje apie muziejus yra du to paties pavadinimo muziejai "Merkinės kraštotyros ir genocido muziejus", visa pateikta informacija skiriasi, todėl suprantu,kad tai du skirtingi muziejai. (nuoroda: http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/18870/-informacija-parko-lankytojams/ka-veikti/muziejai-ir-muziejines-ekspozicijos.html) norėčiau paklausti, ar šių muziejų pavadinimai tikrai sutampa, ar čia įsivėlė klaida? Ačiū, lauksiu atsakymo.
Sveiki, Klaidos tikrai nėra. Muziejų pavadinimas yra tas pats "Merkinės kraštotyros ir genocido muziejus". Viename pastate pristatoma Merkinės istorija, o kitame rezistencija.
2014-04-07 Laba diena, norėjau pasiteirauti apie jūsų organizuojamas vaikų stovyklas. Ar bus šiemet, jei taip - kada ir kokiu būdu galima registruotis? Pagarbiai, Jovita
Sveiki, Liepos pabaigoje bus organizuojama Pynimo savaitė. Registracija dar neprasidėjo. Sekite naujienas tinklalapyje.
2014-03-27 Sveiki, gal galima gauti informacijos apie pažintinius dviračių žygius 2014 m. Ačiū
Sveiki, Kol kas žygių neplanuojam, kai suplanuosime iškart paskelbsime svetainėje.
2014-03-25 Sveiki, norėčiau informacijos apie naujuosius parko savanorius.
Sveiki, Šiuo metu savanoriai rašo apie save, kai parašys tuomet paskelbsime svetainėje
2014-03-20 Sveiki, noreciau paklaust ar galima kirsti miska dzukijos nacionaliniam parke ir koks reglamentas ta numato? su pagarba!
Sveiki, Šiuo klausimu Jums geriausiai patartų Gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė Tel 44641 Mob 868746609
2014-03-19 Laba diena, Remontuoju namą, keičiu stogo dangą. Buvo asbestinis šiferis. Namas 50 m2. Kokios spalvos gali būti stogo danga?
Sveiki, Šiuo ir kitais statybos klausimais jums geriausiai padėtų kraštotvarkos skyriaus vedėjas Giedrius Valentukevičius Tel 44634 Mob 861230969
2014-02-11 Laba diena, Mūsų miško sklypas patenka į NATURA2000. Kokios yra galimybės gauti išmokas? Kur mums reikėtų kreiptis? Miškas Merkinės sen., Netiesų k., Maksimonių k.v.? Dėkui už atsakymą.
Gyventojai konsultuojami : ( dėl pažymų apie valdoje nustatytus veiklos apribojimus privataus miško savininkams ar jų asociacijoms, siekiantiems paramos pagal priemonę ,,NATURA 2000" išmokos). Trečiadienį 9-12 val. ( Vyresnioji specialistė Stanislava Vyšniauskienė mob. Tel. Nr. 868316369)
2013-12-05 Laba diena, norime paklausti, ar galima nauja statyba Puvočių kaime,zemes ūkio paskirties sklype, keičiant paskirtį. Labai ačiū
Sveiki, Dėl statybų Parke Jus galėtų pakonsultuoti Vyresnysis specialistas (inspektorius) Arūnas ZUBAUSKAS 44686 44634 861855660 a.zubauskas@dzukijosparkas.lt
2013-12-04 Laba diena. kokie užsiėmimai, amatų parodomosios pamokos suaugusių grupėms vyksta žiemą parke. Ačiū
Sveiki, Žiemos metu galime suorganizuoti žvakių liejimo, šiaudelių narstymo, balaninių „kašelių“ pynimo užsiėmimus. Pagarbiai Vyriausiasis specialistas (informacijai) Emilis TAMOŠIŪNAS 44466 867246388 eglis@dzukijosparkas.lt
2013-10-11 sveiki gal galite parasyti procentais ir ''ha'' : bendra parko plota,miskus,zemes ukio naudmenas,vandens telkinius,pelkes,gyvenvietes ir kita?
Sveiki, 2011 metų ataskaitos 9 puslapyje rasite visą reikalingą informaciją. Ataskaitą galite atsisiųsti iš mūsų svetainės adresu http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/21820/direkcijos-veikla/ataskaitos.html
2013-03-14 Laba diena, kur galima ilgiau apsistoti parke palapinėse, išskyrus kempingą Druskininkuose. Gal yra gyventojų, kaimo turizmo sodybų, siūlančių tokią paslaugą parke.
Sveiki, Dzūkijos nacionaliniame parke nakvynė galima stovyklavietėse ir kaimo turizmo sodybose. Kaimo turizmo sodybų sąrašą rasite čia : http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/18877/informacija-lankytojams-ir-parko-gyventojams/lankytojams/paslaugos/nakvyne.html
2013-02-11 Laba diena, Zinau, kad direkcija isleido knyga "Didziuju giriu apsupty". Labai noreciau ja isigyti. Gal galima padaryti pavedima, ir atsiustumete pastu. Arba pasiimciau kazkokiu budu, bet atvaziuojame savaitgaliais. Pagarbiai Ruta Strainiene
Sveiki, Knyga "Didžiųjų girių apsupty" išleista projekto pagalba, todėl parduoti negalime.
2013-01-16 Kokie gyvūnai gyvena parke ?
Visa Dzūkijos nacionalinio parko gyvūnija pateikta internetinėje svetainėje. Maloniai prašome apsilankyti adresu: http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/19052/gamta/gyvunija.html
Pateikite klausimą

Paieška
Renginiai
<< sausis, 2022 >>
P A T K P Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos