\\r\\n

Išskirtinė Dzūkijos nacionalinio parko ypatybė yra "pietietiškų" vabzdžių rūšių, kurios čia suranda buveines, panašias į Rytų Europos stepių ar miškastepių buveines, gausa. Tuo pat metu užpelkėjusiuose spygliuočių miškuose ir šaltavandenėse upėse čia galima rasti nemažai šiaurinio paplitimo vabzdžių rūšių, likusių čia iš poledynmečio.

Parke aptikta 760 makrodrugių rūšių (apie 76% Lietuvos makrodrugių), 24 jų įrašytos į Raudonąją knygą. Pietinis ir stepinis melsviai, raudonžiedis, pietinis ir esparcetinis marguoliai ir kitos stepinių pievų rūšys pastoviai įsikūrė atviruose pietinės ekspozicijos šlaituose Nemuno slėnio pietinėje dalyje. Kitos pietinio paplitimo rūšys, kaip kad juodoji hesperija, smiltyninė šaškytė, pušyninis ir žalsvasis melsviai, raudonsparnė meškutė, gyvena smėlynuose ir sausuose pušynuose.

Šiuo metu Dzūkijos nacionaliniame parke nustatyta 612 vabalų rūšių. Viena dažnesnių rūšių yra paprastasis grambuolys, kurio židiniai čia yra didžiausi Lietuvoje. Daug retesnis yra jo giminaitis, atkeliavęs iš pietų - margasis grambuolys. Sausuose pušynuose dažnai sutinkami miškinis ir baltalūpis šokliai. Miškuose daug ir mediena besimaitinančių vabalų rūšių - pušinis ūsuotis, didysis ir mažasis pušinis straubliukai, trumpaūsis medkirtis. Parke sutinkamos 11 saugomų vabalų rūšių - Šneiderio kirmvabalis, pušinis plokščiavabalis, ūsuotis dailidė, didysis skydvabalis ir kitos. Net 11 rastų parke vabalų rūšių niekur kitur Lietuvoje neaptiktos.

Parkas unikalus ir savo plėviasparnių fauna. Čia gyvena net 217 laukinių bičių rūšių - tai daugiau nei du trečdaliai visų bičių rūšių, žinomų Lietuvoje. Nemažai reliktinių šiaurinių vabzdžių rūšių yra būdingos ir šaltoms, sraunioms parko upėms - tai rudasparnė efemerelė, mėlynsparnė apsiuva, reliktinis lašalas ir kitos hidrobiontų rūšys. Upėse gyvena ir tikra Dzūkijos rykšte tapusių mašalų lervos. Pastaraisiais metais šių kraujasiurbių žymiai sumažėjo.

Dzūkijos nacionaliniame parke aptiktos 105 moliuskų rūšys iš Lietuvoje šiuo metu žinomų apie 150 moliuskų rūšių. Uciekos miške buvo rastos 23 rūšys sausumos moliuskų, nemažai jų ir Straujos slėnyje, Merkio slėnio pievose ir pamiškėse ties Merkine. Vandens moliuskų daugiausiai surasta Lynežeryje, Lyno ežere ir Straujos – Nemuno santakoje – po 10 rūšių. Net 3 moliuskų rūšys įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą – ovalioji geldutė, mažoji ir keturdantė suktinės.Paieška
Renginiai
<< spalis, 2022 >>
P A T K P Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31