\r\n


2017.11.21
Premjero Sauliaus Skvernelio vizitas
Premjeras Saulius Skvernelis su jį lydinčia delegacija Merkinės lankytojų centre. Rūtos Averkienės nuotrauka

Lapkričio 17 d. Varėnos rajono savivaldybės rūpesčiu Varėnoje ir Merkinėje lankėsi LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, jo patarėjai Elvinas Jankevičius ir Tomas Beržinskas bei Vyriausybės atstovė Alytaus apskrityje Ona Balevičiūtė. Lydimas Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos, Premjeras Merkinės Kryžių kalnelyje prie koplyčios padėjo gėlių krepšelį žuvusiems kovoje už laisvę, o Merkinės krašto muziejaus direktorius trumpai supažindino su Kryžių kalnelio istorija, būtinybe jį tinkamai sutvarkyti. Susitikimuose dalyvavo ir LR Seimo narys Juozas Baublys.  

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje Premjeras apžiūrėjo ekspoziciją, čia eksponuojamas parodas. Parko direktorius Eimutis Gudelevičius Vyriausybės vadovui ir jį lydinčiai delegacijai pristatė pagrindines Parko veiklas ir svarbiausius šiuo metu direkcijos įgyvendinamus projektus: su partneriais iš Biebrza nacionalinio parko (Lenkija) ir Lietuvos ornitologų draugija vykdomu ornitologijos centro įrengimu prie Merkinės Mergelių Akelių ežero, kur saugant gamtos paveldo objektus, jie bus pritaikyti darniam turizmo vystymui, o taip pat pradedamą piliakalnių tvarkymo projekto rengimą, bei stumbryno įkūrimą 100 hektarų plote Stėgaliose, tarp Zervynų ir Marcinkonių.

Susitikime Merkinėje dalyvavo Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra ir Vinco Krėvės gimnazijos direktorė Regina Sakalauskienė, kuri rūpinosi gimnazijos, kurioje mokosi 260 mokinių atnaujinimo galimybe.

Premjeras palaikė Parko direkcijos ir Varėnos rajono savivaldybės iniciatyvas ir įgyvendinamus projektus, išreiškė susidomėjimą mero pristatytam savivaldybės paruoštam investiciniam projektui, kuriame rūpinantis turizmo infrastruktūros kūrimu būtų panaudoti istoriniai Merkinės pastatai, o tam tikslui pasiekti koncesijos pagrindu ieškomas privatus investuotojas. Premjeras palankiai vertino ir savivaldybės idėją Merkinėje sutvarkyti Kryžių kalnelį - paminklą Dainavos partizanams. Pasitikslinęs, ar Merkinės gimnazija perspektyvi, nemažėjanti, pažadėjo paieškoti lėšų Vinco Krėvės gimnazijos renovacijai.

Parkui, o ir visam kraštui svarbi žinia iš Premjero lūpų buvo ir tai, kad „Lietuvos geležinkeliai“ svarsto galimybę atkurti geležinkelio liniją iki Gardino.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< sausis, 2019 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos