\r\n


2012.11.28
Dzūkų krašto tautinio paveldo amatai

Alytaus profesinio rengimo centre lapkričio 21 d. vyko seminaras – praktikumas mokiniams ir mokytojams „Dzūkų krašto tautinio paveldo amatai“. Jo tikslas – skatinti tradicinių amatų puoselėjimą, kurti kartų bendravimo ir bendradarbiavimo kultūrą. Tai vienas iš Suaugusiųjų švietimo savaitės „Kartų mokymasis kartu“ renginių.


013.JPG 029.JPG

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkciją atstovavo specialistai Romas Norkūnas, Virginija Pugačiauskienė ir Laima Saviščevienė. Dalyvavo 42 centro mokiniai ir mokytojai. Laima Saviščevienė supažindino su direkcijos veikla, vykdomais projektais, edukacine veikla. Vaizdingai pristatė Dzūkijos krašto paveldą: senuosius amatus, papročius ir tradicijas, tautinį kostiumą, draugiškus ir dainingus dzūkus, išlikusią tradicinę architektūrą, šilinių, panemunių ir gruntinių dzūkų gyvenimo būdą. Seminaro dalyviai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie Parko teritorijoje išlikusius ir puoselėjamus amatus.

Praktinės seminaro dalies metu prie senųjų amatų dalyviai galėjo prisiliesti savomis rankomis. Visus į auditoriją atviliojo pasklidęs medaus kvapas, kur Virginija liejo žvakes senoviniu būdu. Romas pamokė kaip nusipinti krepšį iš pušies šaknų, kitų buityje naudotų indų iš medžio karnų. Laima atskleidė šiaudų paruošimo, sodų rišimo ir žaisliukų gaminimo Kalėdinei eglutei paslaptis. Pasidarytus dirbinius dalyviai pasiėmė prisiminimui.
Ilgam neatsisveikinome. Mokytojai paprašė tęsti mūsų bendradarbiavimą toliau. Seminaro dalyviai akies krašteliu pažvelgę į Dzūkijos praeitį, panoro išsamiau susipažinti su šiuo kraštu, jo gamta, lankomais objektais ir čia gyvenančiais ir dirbančiais žmonėmis.

Atgal

Paieška
Renginiai
<< sausis, 2019 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos