\\r\\n

1 2

Tradicinių amatų mokymas


Išmokti galima bet kokio amato, svarbu – noras.

Amatai Nacionaliniame parke yra išskirtinis jo bruožas – nenutrūkęs ryšys su aplinka, susiklostęs nuo senų laikų. Tad ir mūsų tikslas būtų ne tik konkrečių įgūdžių išmokimas, bet ir ryšio su gamta palaikymas. Pradėkim nuo bet kurio amato, kad ir nuo audimo. Tai geriausiai išlikęs amatas, daug yra audėjų ir tokių, kurios dar audžia, ir tokių, kurios jau tik prisimena. Jeigu ateisite šio amato pas moteris mokytis vasarą, galit būti tikri, kad atplėšite žmones nuo kitų svarbių vasaros darbų. O ilgais žiemos vakarais pats tas. Ir taip su dauguma amatų.

Žiemą yra daugiau laisvo laiko, kaimo žmonės išnaudodavo tą laiką kad ir balaninių „kašelių“ pynimui. Juos pina daugiausiai Musteikoje ir Kapiniškėse. Įvairius krepšius iš vytelių pina margioniškiai. Pinti iš vytelių galima ir vasarą, tam yra sudarytos sąlygos Dzūkijos nacionalinio parko etnokultūros ir gamtosauginio švietimo centre. Išskirtinis šilto metų laiko pynimo būdas yra naudojant pušų šaknis, mat žiemą jos būna įšalę. Iš šaknų per keletą dienų galima nupinti gražų „gorčių“,„karbiją“, arba pintinę.


Be šių tradicinių amatų, dar galima išlieti vaškinę žvakę, kalvis parodys, kaip pasidaryti vinį arba skiltuvą ugniai įžiebti, o keramikai – kaip nužiesti puodą. Dar yra rišami sodai, audžiamos juostos, pinamos iš karnų vyžos. Tačiau norint iki galo pamatyti bet kurio darbo procesą, būtina paaukoti daug laiko, juk ir šiaudas ne bet kada pjaunamas, ir liepos karna ne visada lupasi, ir vytelę ne bet kada nupjausi. Daug ko išmokstame mūsų organizuojamoje kasmetinėje vasaros pynimo stovykloje. 


Ar pajusime žmogaus ir gamtos darną priklauso nuo mūsų, amatų mokymasis gali pagelbėti tam.

Amatų mokymas (žvakių liejimo, pynimo iš šiaudų, vytelių, kt.)  iki 3 val. vienam asmeniui 5 eurai.


Paieška
Renginiai
<< rugsėjis, 2021 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos