\\r\\n2020.08.01
ENI-LLB-2-359, Etninės kultūros paveldo išsaugojimas ir turizmo plėtra drevinės bitininkystės regione

Projektu siekiama išsaugoti ir atgaivinti senovinės drevinės bitininkystės tradicijas ir panaudoti ją turizmo plėtrai Dzūkijos ir Gardino srities pasienio regione. Šis senovės amatas, istoriškai būdingas regionui, kadaise vaidino svarbų vaidmenį vietos socialiniame ir ekonominiame gyvenime. Atradus ekonomiškai efektyvesnius bitininkystės metodus, jis pamažu buvo pamirštas. Šiais laikais jį puoselėja tik keli entuziastai Dzūkijoje ir Baltarusijoje. Todėl projekto partneriai - Gamtos paveldo fondas (LT), Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija (LT), Gardino valstybinis Yankos Kupalos universitetas (BY), NVO „Ekologinė iniciatyva" (BY) ir Respublikinis kraštovaizdžio draustinis „Ozery" (BY) - ketina gaivinti senovinės drevinės bitininkystės tradicijas, padaryti jas žinomas ir patrauklias lankytojams, sukurti tarpvalstybinį turistinį maršrutą, kuriame bus pateikiamos bitininkystės tradicijos, būdingos šiam Lietuvos-Baltarusijos regionui.

Projekto įgyvendinimo metu bus atnaujintos ir pasienio regione sukurtos drevinės bitininkystės ekspozicijos, parodančios bitininkystės tradicijas bei bitininkystės svarbą vietos ekonomikai apskritai. Kitos veiklos apims informavimą, populiarinimą ir švietimą apie šį senovinį amatą ir parodys, kaip jis gali prisidėti prie vietos plėtros. Be to, projektas ketina inicijuoti vietines šventes, susijusias su istorinėmis bitininkystės tradicijomis. Tikimasi, kad festivaliai taps įprasti ir taps šio regiono tradiciniais renginiais. Tikimasi, kad vykdant projektą svariai padidės Dzūkijos nacionalinio parko ir Ozery kraštovaizdžio draustinio bei tarpvalstybinio regiono lankytojų skaičius, kas teigiamai paveiks vietos socialinę ir ekonominę plėtrą.

Projekto trukmė: 2020-08-01 - 2022-07-31.

Europos sąjunga projektui skiria 405 089, 32 EUR.

Bendras projekto biudžetas  450 099,25 EUR.

Projekto partneriai: 

Viešoji įstaiga Gamtos paveldo fondas;

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija;

Gardino Jankos Kupalos valstybinis universitetas;

NVO ,,Ekologinė iniciartva" (Baltarusija);

Valstybinė aplinkosaugos institucija ,,Respublikinis kraštovaizdžio draustinis ,,Ozery" (Baltarusija).

2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa.

https://eni-cbc.eu/llb/en www.europa.eu

Ši informacija yra parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už informacijos turinį atsako Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.Atgal

Paieška
Renginiai
<< rugpjūtis, 2022 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos