\\r\\n2012.03.17
Projektas “Galimybė bendrauti, sužinoti, ir keistis“
Iš kairės - Mariano Salimbene, David Martin Gallego
Kartu su Jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“, Direkcija vykdo projektą „Galimybė bendrauti, sužinoti ir keistis“ pagal programos „Veiklus jaunimas“ 2 veiksmą „Europos savanorių tarnyba“. Projektas finansuojamas ES lėšomis iš programos „Veiklus jaunimas“.

„Veiklus jaunimas“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta visiems 13–30 metų žmonėms iš ES valstybių narių, taip pat valstybių, siekiančių narystės (Turkija, Kroatija), EEE šalių (Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija) ir jauniems žmonėms iš ES kaimyninių šalių partnerių, kitų valstybių.

Programa suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymosi galimybes bei finansines subsidijas jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą. Ypatingas dėmesys programoje skiriamas jaunų žmonių, turinčių mažiau galimybių nei jų bendraamžiai, dalyvavimui bei iniciatyvoms.

Į mūsų Parką atvyko David Martin Gallego (Ispanija) ir Mariano Salimbene (Italija). Savanorystės laikas Parke 2012 m. vasario 5 d.–gruodžio 15 d.

David Martin Gallego ir Mariano Salimbene mintys, 2012 02 29

„Keliaujant po svečias šalis yra įprasta aplankyti didžiuosius miestus, pagrindinius objektus, statinius ar populiariausias bei lankomiausias turistines vietas. Lankantis šalyje, turisto akimis, dažniausiai pastebimos pačios populiariausios vietos, o atokios, bet pilnos šarmo ir atskleidžiančios tikrąjį šalies veidą vietos, dažnai būna neatrastos.

Mūsų atveju labai pasisekė, nes mes – du pietiečiai iš Viduržemio jūros regiono turime galimybę gyventi čia devynis mėnesius ir pajusti tikrąją Lietuvių kultūrą bei gyvenimo būdą. Mes atvykome į toli nuo didžiųjų miestų esantį atokų pietų Lietuvos kaimelį, kur atradome nuostabius žmones bei gamtą. Paskutinėmis dienomis oro temperatūra pasiekė - 25oC dienos metu, naktimis - iki - 30oC. Мums labai neįtikėtina ir neįprasta žinant, kad mūsų tėvynėse klimatas žymiai šiltesnis.

Laukinis ir tuo pačiu metu įspūdingas kraštovaizdis aplink nuostabų Marcinkonių kaimelį sužavėjo mus nuo pat pirmųjų akimirkų. Nesibaigiantys pušynai, išraižyti upių ir upelių, užšalę ežerai, kontrastingos pelkių mozaikos, mažos kalvos bei banguojančios kopos, jaukūs kaimeliai, mediniai namukai, apsupti dirbamų žemių – tai nuostabi pietų Lietuvos visuma, kuri mus vis labiau žavi. Tačiau pastaruoju metu Marcinkonyse mums trūksta veiklos, kaimelis žiemos metu atrodo šiek tiek apmiręs ir žmonės tūno savo šiltuose namuose. Spėju, žiemai pasibaigus ir pagaliau pavasariui prikėlus gamtą, Marcinkonys atgims. Be to, manau, tai bus galimybė atrasti žaliuojančius laukus, miškus bei pelkes, nes dabar viską slepia sniegas.

Mūsų viešnagė pietų Lietuvos pakraštyje tik prasidėjo ir, tikiuosi, mes praleisime nuostabų laiką čia, pilną jaudinančių nuotykių bei patirties. Esame pačioje tinkamiausioje vietoje tai patirti.
Bet aš nenoriu baigti savo pirmųjų įspūdžių be padėkos Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojams – už jų šiltą ir draugišką sutikimą bei priėmimą į savo ratą.


Atgal

Paieška
Renginiai
<< rugsėjis, 2022 >>
P A T K P Š S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Į kokią veiklą parke mielai atvyktumėte?

Į teminius pėsčiųjų žygius ( Į Čepkelius, Partizanų takais ir pan.)
Į kultūrinius renginius ( Į medkopį, Šienapjūtę ir pan.)
Į festivalius ( Vidur girių, Subatėlė)
Į gamtinius renginius ( Pažink paukščius, augalus ir pan.)
Į vaikams skirtus renginius ( stovyklas, gamtos pamokas)
Daugiau informacijos